Návod k použití

Bluetooth modulu BT Volvo P2v2

 

 1.        Úvod

Vzhledem k tomu, že úprava telefonního modulu je založena na výměně GSM modemu za Bluetooth modul, veškeré ovládání vychází z toho původního s GSM modemem. Nebudu zde proto popisovat všechny funkce a ovládání, ale budu se soustředit jen na rozdíly. Proto doporučuju nejprve se seznámit s tím, jak vestavěný telefonní modul funguje.

Telefonní modul mám v českém jazyce (díky volvocesky), takže veškeré odkazy na položky v menu, popisované zde, jsou v češtině. Nicméně jsou uvedeny i číselné zkraty, které se na displeji zobrazují, takže by neměl být problém to najít, ať už to máš v jakémkoli jazyce.

            1.1.        Minimum co nastavit po prvním spuštění

  • Nastav správnou komunikační rychlost. Je velmi pravděpodobné, že toto nastavení nebude třeba. Stačí počkat cca 5 minut a telefonní modul si správnou rychlost nastaví sám.
  • Nastav jazyk 
  • Nastav režim rádia 
  • Aktualizuj firmware na poslední verzi 
  • Zavolej někam na zkoušku a podle potřeby nastav hlasitost mikrofonu a reproduktoru 
  • Video návody jsou zde: https://www.youtube.com/playlist?list=PLgH01PDMepcmTY_WfKcr1BzXlg-sv-16U

 

 2.        Aktualizace modulu

V případě zveřejnění nové verze firmware je možné Bluetooth modul aktualizovat. Tato aktualizace se provádí pomocí 2 kroků:

  • aktivace režimu pro aktualizaci.
  • odeslání souboru s firmware přes Bluetooth.

 

Upozornění:

Před aktualizací se prosím koukni, jestli tvé zařízení není v seznamu nekompatibilních zařízení v Příloze A.

Apple iPhone nepodporuje standard OBEX ani OPP, takže s ním nelze zařízení aktualizovat, jinak ale lze bez dalšího omezení používat.

 

Upozornění:

Nezapínej režim aktualizace pokud u sebe nemáš podporované zařízení a nemáš k dispozici správný firmware. V opačném případě se zařízení stane dočasně (dokud nedostane správný firmware) nepoužitelným.

 

            2.1.        Získání aktualizačního balíčku

Nejnovější verze firmware je možné stáhnout z tohoto odkazu. Součástí balíčku jsou všechny nezbytné soubory potřebné jak pro aktualizaci, tak také příklady s popisy pro případné nastavení.

            2.2.        Aktivace režimu pro aktualizaci

Režim aktualizace lze aktivovat dvěma způsoby.

 

Upozornění:

Než se k aktualizaci rozhodneš, přečti si důkladně celý postup.

Pokud je špatný název souboru nebo soubor je poškozen nebo se použije nekompatibilní zařízení (pro přenos souborů), pak modul zůstane nadále v režimu pro aktualizaci i po obnovení napájení.

Jediná možnost, jak opustit tento režim je držet se striktně pokynů pro aktualizaci.

 

Varování:

Je vhodné si zařízení, použité pro aktualizaci, nejprve spárovat.

U starších verzí firmwaru a při zapnutém potvrzení pro párování může nastat situace, kdy není možnost akceptovat toto zařízení! Pokud tato situace nastane, není jiné východisko než vytáhnou modul ven a kontaktovat někoho z nás.

 

                        2.2.1.        Aktivace z telefonního modulu

Odpoj všechna zařízení od modulu (vytoč “***” na PHM). Otevři seznam telefonních kontaktů, kombinace “zeleného” tlačítka a poté “šipky vlevo”. Ze seznamu kontaktů vyber položku “1: Aktualiz.”. Na displeji se zobrazí nápis “Vložte SIM...”. Bluetooth modul je připraven na aktualizaci. Nejlepší je při této operaci nastavit rádio na vstup, který používá tento modul. Po aktivaci aktualizařního režimu se totiž s rádiem přestane komunikovat a na rádiu se objeví nápis “ERROR”. Nyní je možné pokračovat s nahráním nové verze firmware.

                        2.2.2.        Aktivace přes Bluetooth (pro zkušené)

Do zařízení odešli přes Bluetooth soubor “boot_loader.run”. Snaž se to udělat až poté, co jsou vyčteny všechny kontakty. Soubor je možné odeslat jak z počítače (přes možnost “Odeslat -> Bluetooth”) tak z telefonu (pomocí “Sdílet pomocí -> Bluetooth”). Jen je třeba zajistit aby telefon nebo počítač byly se zařízením spárované.

Nejlepší je při této operaci nastavit rádio na vstup, který používá tento modul. Po aktivaci aktualizařního režimu se totiž s rádiem přestane komunikovat a na rádiu se objeví nápis “ERROR”. Nyní je možné pokračovat s nahráním nové verze firmware.

            2.3.        Odeslání nové verze firmware

Soubor s novou verzí firmware (lze nahrát i starší) se musí jmenovat “btphone_p2v2.btb”. Jakmile je zařízení připraveno na aktualizaci, odešli tento soubor přes Bluetooth. Soubor je možné odeslat jak z počítače (přes možnost “Odeslat -> Bluetooth”) tak z telefonu (pomocí “Sdílet pomocí -> Bluetooth”). Po úspěšném odeslání se zařízení během 10 sekund restartuje a nápis “Vložte SIM...” na přístrojové desce zmizí. Pokud byl na rádiu nastaven vstup na tento modul, chybová hláška zmizí také. Po chvíli se také objeví číslo nové verze firmware. Vypadá to tak, že se ozve vyzvánění a na přístrojové desce se ukáže nová verze. V tuto chvíli nemačkej žádné tlačítko a počkej, až vyzvánění přestane. Teprve poté Bluetooth modul začne hledat zařízení, ke kterému by se mohl připojit.

 

 3.        Nastavení modulu (přes telefonní seznam)

V Bluetooth modulu je možné provádět různá nastavení. To se prování přes seznam kontaktů. Tyto možnosti jsou k dispozici pouze tehdy, pokud k modulu není připojeno žádné zařízení. Pro otevření telefonního seznamu použij kombinaci “zeleného” tlačítka a poté “šipky vlevo”.

            3.1.        Jazyk

Položky pro nastavení jazyka Bluetooth modulu začínají vždy “2: ”. Po vybrání požadovaného jazyka potvrď “zeleným tlačítkem”.

 

Poznámka:

Nastavením jazyka se změní pouze jazyk pro položky v nastavení (položky telefonního seznamu). Ostatní texty Bluetooth modulu se nastavují pomocí souboru s texty odeslaného přes Bluetooth. Samotné menu telefonního modulu má taky své vlastní nastavení. Menu telefonního modulu nelze nastavit do Českého jazyka bez úprav od Volvocesky.cz.

            3.2.        Hlasitost mikrofonu

Položky pro nastavení mikrofonu jsou “A: Mikr. x”, kde “x” je číslo 1 - 5 a určuje hlasitost. Výchozí hodnota je “1”. Po vybrání požadované hlasitosti potvrď volbu “zeleným tlačítkem”.

            3.3.        Hlasitost reproduktoru a audio výstupu

Položky pro nastavení reproduktoru a audio výstupu jsou “A: Repro. x”, kde “x” je číslo 1 - 5 a určuje hlasitost. Výchozí hodnota je “1”. Po vybrání požadované hlasitosti potvrď volbu “zeleným tlačítkem”.

 

Upozornění:

Opatrně při nastavování vyšších hodnot. V kombinaci s velkou hlasitostí přehrávání audia může dojít ke zkreslení zvuku. Při hlasitosti 5 dochází ke zkreslování již nad 50% hlasitosti nastavenou na připojeném zařízení.

 

Toto nastavení je hlavně z toho důvodu, že hovory jsou tišší než hudba (i když je obojí naplno). Proto je dobré najít takovou rovnováhu, aby hovor a audio mělo stejnou hlasitost nebo požadovaný rozdíl.

            3.4.        Režim Bluetooth modulu

Modul lze provozovat v těchto režimech:

  • Bluetooth Hands-Free a audio
  • pouze Bluetooth audio

                        3.4.1.        Režim Bluetooth Hands-Free a audio

V tomto režimu se pro hovory používá zabudovaný mikrofon a reproduktor v autě. Pokud není aktivní žádný hovor, je možné poslouchat hudbu z telefonu přes rádio auta. Tento režim je nastaven jako výchozí. Pro změnu na tento režim je třeba vybrat položku “B: HFP + A2DP” a potvrdit “zeleným tlačítkem”.

                        3.4.2.        Režim pouze Bluetooth audio

V tomto režimu je možné pouze poslouchat hudbu z telefonu přes rádio auta. Pro hovory se používá mikrofon a reproduktor telefonu. Pro změnu na tento režim je třeba vybrat položku “B: A2DP” a potvrdit “zeleným tlačítkem”.

            3.5.        Režim vyčítání kontaktů

Vyčítání kontaktů trvá nějakou dobu a navíc má telefonní modul omezenou kapacitu. Ta závisí na tom, jaký typ GSM modemu byl před úpravou v telefonním modulu:

  • Ericsson: 350 kontaktů
  • Wavecom: 500 kontaktů

                        3.5.1.        Zapnutí vyčítání kontaktů

Tím, že celková kapacita telefonního mudulu je omezená, nevyčítají se kontakty přímo, ale nejprve dochází k načtení kontaktů do Bluetotoh modulu. Ten nevyčítá kontakty přímo z telefonního seznamu, ale nejprve projde seznamy naposledy volaných, přijatých a zmeškaných hovorů. Až poté doplní zbývající volné místo kontakty z telefonního seznamu. Tím se docílí toho, že případný známý příchozí hovor bude pojmenován. Během tohoto procesu je na displeji přístrojové desky zobrazován nápis “Synchr...”. Jakmile jsou kontakty vyčteny, dojde k reinicializaci modulu a nápis zmizí (zobrazí se název připojeného zařízení).

                        3.5.2.        Vypnutí vyčítání kontaktů

Kontakty z připojeného telefonu se nebudou vyčítat. Inicializace je sice rychlejší, ale u příchozích hovorů se vždy zobrazí jen číslo. Pro nastavení tohoto režimu vyber položku “M: Kont. ne” a potvrď “zeleným tlačítkem”.

            3.6.        Nastavení režimu rádia

Bluetooth modul se dá nastavit tak, aby se na rádiu hlásil jako jeden z těchto možných režimů:

  • CD-CHANGER
  • MD-CHANGER
  • SATELITE (SAT)

                        3.6.1.        Režim CD-CHANGER

Tento režim je podporován všemi Volvo HU rádii. Jediná jeho nevýhoda je, že nepodporuje zobrazování textových informací o aktuálně přehrávané skladbě. Rádio podporuje připojení až 2ks těchto externích zařízení. Pro nastavení tohoto režimu vyber položku “R: CDC-C” nebo “R: CDC-C 2” a potvrď “zeleným tlačítkem”.

                        3.6.2.        Režim MD-CHANGER

Tento režim je podporován pouze rádii HU-x0x. Tyto rádia jsou ve starších modelech. Hlavní výhodou tohoto režimu je, že dokáže zobrazit textové informace o právě přehrávané skladbě. Textové informace však vždy probíhají zprava doleva a poté co celá proběhne, začne znova. To může při řízení odvádět pozornost a proto je tento režim nastavitelný těmito způsoby:

  • “R: MD-C” - text projíždí neustále dokola.
  • “R: MD-C 1x” - text projede 1x a poté zůstane displej rádia prázdný.
  • “R: MD-C 2x” - text projede 2x a poté zůstane displej rádia prázdný.
  • “R: MD-C 3x” - text projede 3x a poté zůstane displej rádia prázdný.

 

Pokud dojde ke změně skladby, text opět proběhne podle daného nastavení. Po výběru patřičné položky potvrď “zeleným tlačítkem”.

                        3.6.3.        Režim SAT

Tento režim je podporován pouze rádii HU-x5x. Tyto rádia jsou v novějších modelech. Hlavní výhodou tohoto režimu je, že dokáže zobrazit textové informace o právě přehrávané skladbě. Pro nastavení tohoto režimu vyber položku “R: SAT” a potvrď “zeleným tlačítkem”.

            3.7.        Správa spárovaných zařízení

Tyto položky se zobrazí pouze, pokud byl původně v telefonním modulu nainstalován Wavecom modem. Pokud byl původně v telefonním modulu Ericsson modem, provádí se správa pomocí seznamu posledních hovorů (ruční připojení) a seznamu zmeškaných hovorů (odstranění).

Tyto položky se začínají vždy “P: ” a dále je jméno spárovaného zařízení. Po vybrání dojde k odstranění spárovaného zařízení.

 

 4.        Nastavení modulu (přes Bluetooth)

Toto nastavení nelze provádět z iPhone telefonu. Ten totiž nepodporuje odesílání souborů přes Bluetooth.

            4.1.        Nastavení typu modemu

Poface telefonní moduly (a možná některé předface z meziobdobí) komunikují jinou rychlostí než předface. Proto je třeba je nejprve nastavit. Jde to poznat jednoduše, modul jakoby nefunguje a jde jen rádio (nic ale nebude hrát). K tomuto nastavení slouží soubor “btphone_cfg.bmb”, který je součástí balíčku každé verze firmware, která to podporuje.

 

Z balíčku s firmware pošli do modulu soubor “cfg/modem/original/btphone_cfg.bmb” přes Bluetooth pokud byl v telefonním modulu tento modem:

  • Ericsson GM 22
  • Wavecom Q2303x-x

 

Z balíčku s firmware pošli do modulu soubor “cfg/modem/facelift/btphone_cfg.bmb” přes Bluetooth pokud byl v telefonním modulu tento modem:

  • Wavecom Q2406x-x

 

Je velmi pravděpodobné, že telefonní moduly obsahující modem Wavecom Q2406x-x si správnou rychlost nastaví po chvíli samy. Proto možná stačí počkat cca 5 minut.

 

Pokud modem i nadále nereaguje. Vytáhni klíč ze zapalování a počkej 5 minut. Toto nastavení se provádí jen jednou a není třeba ho opakovat u dalších aktualizací.

 

Poznámka:

Pokud budeš někdy modem přemisťovat do jiného telefonního modulu, nezapomeň jej přenastavit do výchozího nastavení (original).

            4.2.        Nastavení jména Bluetooth modulu

Pokud ti nevyhovuje výchozí jméno Bluetooth modulu, je možné jej změnit. Z balíčku s firmware si zedituj soubor “btphone_cfg.bnm” podle potřeby, ulož a odešli jej přes Bluetooth.

 

Poznámka:

Pokud uložíš soubor ve formátu UTF-8 (některé editory to nemusí umět), můžeš použít i diakritické znaménka.

            4.3.        Nastavení textů zobrazovaných modulem

Toto nastavení se týká těchto textů:

  • Text zobrazený na přístrojové desce (název operátora), pokud není připojeno žádné zařízení
  • Informace na rádiu, že se jedná o příchozí hovor (MD-CHANGER nebo SAT)
  • Informace na rádiu, že se jedná o odchozí hovor (MD-CHANGER nebo SAT)
  • Dlouhá zpráva na rádiu, že se nic nepřehrává (max 16 znaků, pouze MD-CHANGER)
  • Dlouhá zpráva na rádiu, že se přehrává hudba z telefonu (max 16 znaků, pouze MD-CHANGER)
  • Dlouhá zpráva na rádiu, že se jedná o telefonní hovor (max 16 znaků, pouze MD-CHANGER)
  • Krátká zpráva na rádiu, že se nic nepřehrává (max 8 znaků, pouze SAT)
  • Krátká zpráva na rádiu, že se přehrává hudba z telefonu (max 8 znaků, pouze SAT)
  • Krátký zpráva na rádiu, že se jedná o telefonní hovor (max 8 znaků, pouze SAT)

 

Pokud ti výchozí texty nevyhovují, je možné je změnit. Z balíčku s firmware si zedituj soubor “btphone_cfg.btx” podle potřeby, ulož a odešli jej přes Bluetooth. Nepoužívej diakritická znaménka.

 

 5.        Bluetooth Hands-Free

            5.1.        Párování

Režimy párování jsou 3. Ten první je pro zařízení, které nepodporují standard Bluetooth v2.1 a výše. Ty ostatní 2 jsou pak pro zařízení podporující Bluetooth v2.1 a výše. Bluetooth modul jde spárovat s novým zařízením pouze tehdy, pokud v tu chvíli není spojen s žádným jiným zařízením.

                        5.1.1.        Párování s PIN

Pokud zařízení nepodporuje Bluetooth v2.1 a výše, je zapotřebí při párování vždy zadat párovací PIN. Ten je ve výchozím stavu nastaven na “0000”. PIN však lze změnit v nastavení a to na dvou různých místech:

  • (54) Menu -> Nastavení -> SIM zabezp. -> Vybrat “Zap” nebo “Vyp”

Tím se také změní nastavení pro zařízení podporující Bluetooth v2.1 a výše (popsáno níže). Jakmile vyskočí požadavek na zadání PINu, zadej požadovaný 4místný PIN.

  • (551) Menu -> Nastavení -> Upravit kódy -> PIN kód

Tímto výběrem se pouze změní PIN. Nejprve budeš požádán o zadání starého PINu, na něm nezáleží a můžeš zadat cokoli. Jakmile vyskočí požadavek na zadání nového PINu, zadej požadovaný 4místný PIN (bude třeba jej potvrdit opětovným zadáním).

                        5.1.2.        Automatické párování

Pokud zařízení podporuje Bluetooth v2.1 a výše, je jednou z možností pro párování úplně “automatické párování”, takže není třeba cokoli zadávat nebo potvrzovat. Tento režim se nastavuje zde:

  • (54) Menu -> Nastavení -> SIM zabezp. -> Vybrat “Vyp”

U výzvy pro zadání PIN zadej libovolný 4místný PIN sloužící pro zařízení nepodporující Bluetooth v2.1 a výše (kapitola 5.1.1).

 

Tento režim je nastaven jako výchozí.

                        5.1.3.        Párování s potvrzením

Pokud zařízení podporuje Bluetooth v2.1 a výše, je jednou z možností pro párování “párování s potvrzením”. V tomto režimu se při pokusu o párování zobrazí výzva k potvrzení. Tato výzva se projeví tak, že telefonní modul začne vyzvánět a na přístrojové desce se zobrazí číslo. To samé číslo se zobrazí na telefonu. Potvrzením “zeleným” tlačítkem souhlasíš s párováním, zamítnutím “červeným” tlačítkem párování odmítneš. Tento režim se nastavuje zde:

  • (54) Menu -> Nastavení -> SIM zabezp. -> Vybrat “Zap”

U výzvy pro zadání PIN zadej libovolný 4místný PIN sloužící pro zařízení nepodporující Bluetooth v2.1 a výše (kapitola 5.1.1).

            5.2.        Správa spárovaných zařízení (Ericsson modemy)

Spárovaná zařízení je možné vybrat a připojit se k nim nebo je možné je odstranit. Veškerá správa je však přístupná jen tehdy, pokud k telefonnímu modulu není připojeno žádné jiné zařízení.

                        5.2.1.        Připojení ke spárovanému zařízení

Připojit se k libovolnému spárovanému zařízení je možné přes seznam odchozích hovorů, vyvolává se dvěmi zmáčknutími “zeleného” tlačítka. Po načtení seznamu se na horním řádku přístrojové desky zobrazí jméno zařízení a na spodním řádku číslo (spouží jen pro identifikaci). Vybráním požadovanéhozařízení ze seznamu dojde k jeho připojení.

                        5.2.2.        Odstranění spárovaného zařízení

Odstranit spárované zařízení je možné přes seznam zmeškaných hovorů, vyvolává se přes menu:

  • (11) Menu -> Sezn. hovorů -> Ztracené h.

Po načtení seznamu se na horním řádku přístrojové desky zobrazí jméno zařízení a na spodním řádku číslo (spouží jen pro identifikaci). Vybráním požadovanéhozařízení ze seznamu dojde k jeho odstranění.

            5.3.        Příjem nebo odmítnutí hovoru

Pokud se hovor přijme nebo odmítne pomocí tlačítek na volantu nebo telefonním modulu, vše probíhá běžným způsobem. Pokud se hovor odmítne přímo telefonem, hovor se také ukončí. Jediný rozdíl nastává, pokud se hovor přijme přímo na telefonu. V tomto případě se hovor “jakoby” ukončí a objeví se nový příchozí hovor. Na přístrojové desce se objeví žádost na příjem hovoru “Bluetooth”. Přijmutím tohoto hovoru “zeleným” tlačítkem připojíš Hands-Free k hovoru, odmítnutím “červeným” tlačítkem převedeš hovor do telefonu.

            5.4.        Odchozí volání

Vytočením telefonního čísla na klávesnici nebo vybráním přes telefonní seznam na přístrojové desce dojde k běžnému zahájení hovoru. Hovor je také možné vytočit přímo na telefonu s tím rozdílem, že dojde k podobné situaci jako při přijmu hovoru přímo telefonem. Vytočením čísla přímo z telefonu se zobrazí žádost o příjem hovoru. Přijmutím tohoto hovoru “zeleným” tlačítkem připojíš Hands-Free k hovoru, odmítnutím “červeným” tlačítkem převedeš hovor do telefonu.

 

            5.5.        Aktivace mikrofonu

Pokud požaduješ zadání hlasového povelu, je třeba aby byl aktivní mikrofon. Jelikož telefonní modul má aktivní mikrofon pouze při hovoru, je třeba vytvořit “virtuální” hovor. Způsoby jak toho docílit jsou tyto:

  • požadavkem na mikrofon v telefonu
  • vytočením kontaktu “!Mikrofon”
  • dvojitým zmáčknutím tlačítka “další skladba” na rádiu (kromě režimu SAT, funguje i na volantu)

 

Mikrofon lze aktivovat pouze u zařízení, které je připojeno k Bluetooth modulu také jako Hands-Free (platí i pro druhé zařízení). Pokud se k modulu připojí zařízení, které tento profil nepodporuje, většina tabletů nebo je profil v telefonu zakázaný, není možné mikrofon používat.

                        5.5.1.        Aktivace na telefonu

Pokud v telefonu vybereš aplikaci, která chce použít mikrofon, nebo jakýmkoli jiným způsobem aktivuješ požadavek na mikrofon, zobrazí se na přístrojové desce příchozí volání “!Mikrofon”. Po potvrzení “zeleným” tlačítkem se zpřístupní mikrofon v autě a je možné jej použít. Odmítnutím “červeným” tlačítkem se přístup zamítne.

                        5.5.2.        Vytočení kontaktu “!Mikrofon”

Tento kontakt obsahuje na začátku vykřičník proto, aby se nacházel v telefonním seznamu jako první, případně hodně blízko prvního kontaktu. Vytočením tohoto kontaktu pošle Bluetooth modul do telefonu oznámení o aktivaci hlasového ovládání.

                        5.5.3.        Dvojité zmáčknutí tlačítka “další skladba” na rádiu

Dvojité zmáčknutí tohoto tlačítka (v intervalu jedné sekundy) aktivuje příchozí hovor “!Mikrofon”. Po potvrzení “zeleným” tlačítkem pošle Bluetooth modul do telefonu oznámení o aktivaci hlasového ovládání. Odmítnutím “červeným” tlačítkem se operace přeruší.

 

 6.        Připojení dvou zařízení

Bluetooth modul podporuje připojení až dvou zařízení. Po zapnutí je ve výchozím stavu povoleno připojení jen jednoho zařízení. Časem přibude možnost nastavená, aby se režim dvou připojených zařízení aktivoval sám a došlo k připojení i druhého zařízení.

V režimu dvou zařízení je první zařízení připojeno pouze jako Hands-Free pro telefonní hovory a druhé slouží k přehrávání hudby, povelů navigace, …

              6.1.        Zapnutí režimu

Pro zapnutí režimu zavolej přes telefonní modul na číslo “*0#”. Nyní je možné ručně připojit další zařízení. Dokud se druhé zařízení nepřipojí, hraje hudba nadále z prvního připojeného zařízení.

V případě odpojení druhého zařízení nedojde automaticky k vypnutí tohoto režimu. Proto je možné ihned připojit jiné nebo opět to samé. pokud dojde k přerušení spojení, nedochází k pokusu o opětovné vyhledání.

              6.2.        Vypnutí režimu

 

Pro vypnutí režimu zavolej přes telefonní modul na číslo “#0*”. Poku je nějaké druhé zařízení připojeno, dojde k jeho automatickému odpojení a hudba se přesune do prvního připojeného zařízení.

 

7.        Rádio

Jak nastavit rádio do požadovaného režimu je popsáno zde. Můžeš měnit skladby zmáčknutím tlačítka “další” nebo “předchozí” ve všech režimech. Pouze v SAT režimu nefungují tyto tlačítka na volantu, ale pouze na rádiu.

              7.1.        Režim CD-CHANGER

Nevýhoda je, že tento režim nedokáže na displeji zobrazit text. Jediné, co jde na displeji aktivovat je aktuální nebo zbývající čas skladby pomocí tlačítek rychlé posunutí vpřed a vzad. Vypnutí zobrazení času se provádí tlačítkem “PUSH SCAN”.

              7.2.        Režim MD-CHANGER

V tomto režimu lze také zobrazit aktuální nebo zbývající čas popsaný v předchozí kapitole Režim CD-CHANGER. Hlavní výhoda tohoto režimu je možnost zobrazení informací o skladbě. Informace se standardně nezobrazuje, aktivuje se stiskem tlačítka “PUSH MEM”.

  • Po prvním stisknutí se na rádiu začne zobrazovat informace o skladbě nebo hovoru. Informace o skladbě se zobrazuje ve formátu: <název skladby> / <autor> / <album>. Informace o volaném nebo volajícím se zobrazují ve formátu: <číslo> / <odchozí nebo příchozí hovor> / <jméno>
  • Po druhém zmáčknutí se zobrazí stav Bluetooth modulu: Pozastaveno, Bluetooth audio nebo Bluetooth hovor.
  • Po dalším stisknutí se text vypne a zobrazuje se opět číslo CD a skladby.

              7.3.        Režim SATELITTE (SAT)

Hlavní výhoda tohoto režimu je možnost zobrazení informací o skladbě. Režim SAT neposouvá text, takže je-li text delší než je rádio schopné zobrazit (16 znaků), je oříznut. Změna textu se provádí tlačítkem “RND” a má 4 stránky.

  • na hlavní stránce se zobrazuje stav Bluetooth modulu a číslo skladby. Stavy jsou: Pozastaveno, Bluetooth audio nebo Bluetooth hovor.
  • po prvním zmáčknutí se zobrazí jméno interpreta (pokud se přehrává hudba) nebo informace, jestli se jedná o příchozí nebo odchozí hovor.
  • po druhém zmáčknutí se zobrazí název alba (pokud se přehrává hudba) nebo číslo volaného nebo volajícího.
  • po třetím zmáčknutí se zobrazí název skladby (pokud se přehrává hudba) nebo jméno volaného nebo volajícího.
  • po čtvrtém zmáčknutí se opět zobrazí první stránka.

 

 8.        Příloha A

Neaktualizuj firmware s tímto zařízením:

 

Výrobce

Model

Systém

Samsung

Asi všechny

Android 6, pravděpodobně jakýkoli